Super Bowl XXXIV

Super Bowl XXXIV (lub Super Bowl 34) był Super Bowl mecz między St Louis Rams i Tennessee Titans w National Football League (NFL) mistrza na sezon regularny 1999. Rams wygrał przeciwko Tytanom 23-16. Gra została rozegrana 30 stycznia 2000 roku w Georgia Dome w Atlancie, Georgia. Najbardziej zapamiętany jest z ostatniej akcji meczu, w której Mike Jones z St. Louis pokonał Kevina Dysona z Tennessee na linii jednego jarda, gdy czas uciekał, zatrzymując w ten sposób Tennessee przed zdobyciem przyłożenia, które mogło zremisować mecz.

Gra

Obie drużyny nie grały dobrze na początku meczu. St. Louis w pierwszej połowie sześciokrotnie wchodzili w "czerwoną strefę" (ostatnie 20 jardów) na połowie Tennessee, ale zdobyli tylko cztery punkty - trzy field goale i jedno przyłożenie. Spudłowali jedną próbę zdobycia bramki, a drugą musieli przerwać z powodu złego snapu. Tennessee również nie zdobyło bramki w pierwszej połowie. To dało St Louis prowadzenie 16-0 w połowie meczu. W drugiej połowie Tennessee walczyło, zdobywając dwa przyłożenia, ale tylko przy jednym z nich zdobyło dodatkowy punkt, a następnie zremisowało mecz dzięki bramce z pola. Louis zdobyło punkt w zaledwie jednym zagraniu, by ponownie objąć prowadzenie, 23-16, na mniej niż dwie minuty przed końcem. Z tylko jednym time-outem Tennessee próbowało wjechać do strefy końcowej, aby zdobyć przyłożenie, które mogłoby zremisować mecz, gdyby udało się zdobyć dodatkowy punkt. Jednak po wykorzystaniu time-outu, gdy do końca meczu pozostało zaledwie sześć sekund, Kevin Dyson został zatrzymany na linii jednego jarda. Czas się skończył, a St. Louis wygrało mecz.

Most Valuable Player (MVP)

Rozgrywający St. Louis Kurt Warner został uznany za najbardziej wartościowego gracza (MVP) meczu.