Super Bowl XX

Super Bowl XX był dwudziestym meczem o Super Bowl. Mecz został rozegrany w Louisiana Superdome 26 stycznia 1986 roku. Gra toczyła się pomiędzy 15-1 Chicago Bears z NFC i 11-5 New England Patriots z AFC. Hymn narodowy meczu został wykonany przez Wyntona Marsalisa, a halftime show został wykonany przez Up With People. Bears wygrali swój pierwszy Super Bowl 46-10, ale nie pojechali do Białego Domu z powodu eksplozji promu kosmicznego Challenger. W 2010 roku Niedźwiedzie pojechały do Białego Domu, chociaż Walter Payton i Dave Duerson nie pojawili się tam z powodu swojej śmierci.

Gra

Mecz zaczął się źle dla Bears, kiedy Walter Payton popełnił błąd i New England dostała piłkę. Kicker Tony Franklin zdobył pierwszą bramkę dla Patriotów. Później Bears zdobyli punkty, gdy Kevin Butler strzelił 2 gole, a następnie Matt Suhey zdobył bramkę. W 2 kwarcie Jim McMahon zdobył przyłożenie, a Butler strzelił kolejnego gola. Bears zdobyli 3 przyłożenia w trzeciej kwarcie, a New England w końcu zdobyli przyłożenie w czwartej kwarcie, ale rozgrywający Patriots Steve Grogan został sacked w strefie końcowej za 2 punkty.

Most Valuable Player (MVP)

Super Bowl MVP meczu był Bears defensive end Richard Dent, który miał 1 ½ sacks - część Bears zdobywając Super Bowl-high 7 sacks i 2 wymuszone fumbles.