2006 Chicago Bears-Arizona Cardinals

Mecz 2006 Chicago Bears-Arizona Cardinals był meczem piłki nożnej pomiędzy Chicago Bears i Arizona Cardinals w 2006 roku. Mecz był transmitowany w telewizji w Monday Night Football. Mecz odbył się na University of Phoenix Stadium 16 października 2006 roku. Bears pokonali Cardinals 24-23 po tym, jak przegrywali 20 punktami. Rozgrywający Bears Rex Grossman miał swoje rzuty przechwycone przez obronę Cardinals 4 razy. Mimo tego problemu, Bears zdołali uciec i wygrali w drugiej połowie meczu. Mecz stał się sławny po tym, jak trener Cardinals Dennis Green bardzo się zdenerwował w rozmowie z reporterami i jest jednym z najlepszych comebacków w historii NFL.

The Game

Cardinals zaczęli mocno, bo Matt Leinart rzucił 2 przyłożenia. Rex Grossman nie był już tak dobry, gdyż obrona 6 razy odebrała mu piłkę. Bears wrócili do gry w 3 kwarcie, kiedy to kicker Robbie Gould zdobył pierwsze punkty dla Bears. Obrona Bears punktowała dwukrotnie, a Bears wyszli na prowadzenie po tym, jak debiutant Devin Hester zdobył zwycięskie przyłożenie po 83-jardowym powrocie z puntu. Cardinals próbowali wrócić do gry, ale ich kicker Neil Rackers nie trafił zwycięskiego kopnięcia.

Dennis Green

Bears są tym, czym myśleliśmy, że są. Są tym, czym myśleliśmy, że są. Graliśmy z nimi w preseasonie - kto do cholery bierze trzeci mecz preseasonu jakby to była bzdura? Gówno prawda! Zagraliśmy z nimi w trzecim meczu - wszyscy zagrali trzy kwarty - Bears są tym, za kogo ich uważaliśmy! Dlatego wyszliśmy na to cholerne boisko. Jeśli chcesz ich ukoronować, to ukoronuj ich tyłki! Ale oni są tym, kim myśleliśmy, że są! I wypuściliśmy ich z rąk!

Mecz osiągnął nowy poziom sławy w związku z wywiadem po meczu. Spokojny trener Cardinals Dennis Green zaczął krzyczeć i narzekać używając brzydkich słów w wywiadzie, a także uderzając w mikrofon. Wywiad stał się częścią reklamy piwa rok później.

Po grze

Po zakończeniu meczu, Bears przeszli 13-3 i przeszli do Super Bowl XLI. Przegrali z Indianapolis Colts 29-17. Grossman został później zwolniony i stał się częścią Houston Texans i Washington Redskins.

Cardinals poszli 5-11, Green został zwolniony, a Ken Whisenhunt został nowym trenerem i poprowadził Arizonę do Super Bowl XLIII, gdzie przegrali z Pittsburgh Steelers 27-23. Leinart został zwolniony 2 lata później i dołączył do Texans, i nadal jest w zespole od sezonu 2012 NFL.