Co to jest Campeonato Brasileiro Série A?

P: Co to jest Campeonato Brasileiro Série A?

O: Campeonato Brasileiro Série A to najwyższy poziom profesjonalnej piłki nożnej w Brazylii.

P: Kto wygrał Campeonato Brasileiro Série A w 2014 roku?

O: Cruzeiro wygrało Campeonato Brasileiro Série A 2014 po raz drugi z rzędu i czwarty w ogóle.

P: Czy była przerwa w mistrzostwach spowodowana zawodami rozgrywanymi w Brazylii?

O: Tak, była przerwa między dziewiątą i dziesiątą rundą mistrzostw z powodu Mistrzostw Świata FIFA 2014, które odbywały się w Brazylii.

P: Kiedy Cruzeiro objęło prowadzenie i zdobyło tytuł?

O: Cruzeiro objęło prowadzenie w 6. rundzie i zdobyło tytuł po zwycięstwie 2-1 nad Goiás na stadionie Mineirão w 36. rundzie.

P: Która drużyna została zdegradowana po remisie 1-1 z Flamengo?

O: Criciúma została zdegradowana po remisie 1-1 z Flamengo, również w 36. rundzie.

P: Kto został zdegradowany po przegranej z Santosem 2-0?

O: Botafogo zostało zdegradowane po przegranej z Santosem 2-0.

P: Która drużyna zapewniła sobie utrzymanie w pierwszej lidze po ostatniej kolejce spotkań?

O: Palmeiras zagwarantowało sobie utrzymanie w pierwszej lidze po tym, jak w ostatnim meczu z Atlético Paranaense tylko zremisowało, po porażkach swoich rywali, Vitórii i Bahii.